Press "Enter" to skip to content

Stres w IT

Podobno Polska jest krajem, który jest ostatnio bardzo często atakowany. Źródło (https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/rcb-wydaje-ostrzezenie-mon-polska-jest-celem-nr-1)
U ciebie w pracy też? Masz już dosyć obsługi incydentów? Stresuje cię to?
Wyeksploituj swój stres! Poniżej przygotowaliśmy dla ciebie psychologicznego metasploita.

Medytacja (podobno działa. Źródło- https://www.konferencjenaukowe.com.pl/monografia4.pdf#page=46)
Emocje (pozwól sobie na nie! Masz prawo być zarówno zdenerwowany jak i podekscytowany)
Trening (nic tak nie poprawia nastroju jak opanowanie nowej umiejętności)
Aktywność fizyczna (odrobina endorfiny jeszcze nikomu nie zaszkodziła)
Sen (tak, 2 godziny przysypiania w server roomie to za mało, 5 a najlepiej 8 to minimum)
Przyjemności (zrób coś, co lubisz – przynajmniej raz dziennie i niech ci to wejdzie w nawyk – wykonywanie tasków w robocie się nie liczy)
Liczenie w myślach (Ale nie do trzech – trochę za mało)
Odpoczynek (najlepiej na świeżym powietrzu, ale przy dobrej książce w budynku też się liczy – byle nie przy kompie)
Integracja (pobądź z ludźmi! Jesteśmy stadem i wbrew nerdowskim preferencjom potrzebujemy tego)
Twórczość (nic tak nie poprawia nastroju, jak stworzenie czegoś dla potomnych, chociażby raportu po incydencie)

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *